WIZYTA NA BUDOWIE


Wizyta na budowie inwestycji
Zapewne wiele osób, których marzeniem jest nowe mieszkanie zastanawiają się, czy możliwe jest odwiedzenie terenu budowy inwestycji. W większości przypadków wizyta na budowie jest możliwa, oczywiście pod warunkiem, że jej zasady i termin zostaną wcześniej uzgodnione z deweloperem. Taka wizyta wymaga bowiem asysty pracownika dewelopera. Nie można na teren budowy wejść samodzielnie. Co ważne, grupa nie może być też zbyt liczna (najczęściej są to maksymalnie 2-3 osoby).

Termin odwiedzin na budowie inwestycji
Wizyta na budowie inwestycji możliwa jest zazwyczaj wówczas, gdy już zamknięty zostanie stan surowy budynku. Termin można wówczas wyznaczyć w biurze budowy. O tym, czy taka wyprawa jest możliwa, decyduje najczęściej kierownik budowy. Odbywają się one zazwyczaj za dnia, więc jeśli dana osoba faktycznie chce odbyć wizytę w miejscu, gdzie wkrótce będzie jej nowe mieszkanie, musi mieć na uwadze na przykład konieczność wzięcia urlopu lub chociaż wyrwania się z pracy na kilka godzin. Wejście na teren budowy wieczorem jest zabronione. Ponadto na teren rozbudowy inwestycji nie mogą też wejść osoby niepełnoletnie oraz będące pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Cel wizyty na budowie
W środowisku deweloperskim znane są również dni otwarte – warto poszukać informacji, czy i kiedy się takie odbywają. Można wówczas nie tylko zapoznać się z samą budową, ale również okolicą inwestycji (to dobry moment na zwiedzanie lokalizacji) i potencjalnymi sąsiadami. Lokalizacja jest jednym z podstawowych  parametrów jeśli chodzi o nowe mieszkanie, warto więc poświęcić odrobinę czasu  na mały rekonesans.
Jeśli z kolei wizytuje się już wybrane, przyszłe nowe mieszkanie, to warto zwrócić uwagę na układ pomieszczeń, rozmieszczenie instalacji itd. Zależne jest to oczywiście od tego, w jakim stadium jest budowa nowego budynku. Warto więc dopytać dewelopera, czy sprawdzenie interesujących  nas rzeczy będzie już możliwe.

Jak przygotować się do wizyty na budowie?
Chyba nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że przygotować należy się szczególnie pod kątem ubioru. Najlepsza garsonka i buty na obcasie nie są dobrym wyborem. Jak to na budowie, wszędzie panuje raczej nieład, kurz, błoto i nierówne powierzchnie. Lepiej zatem założyć rzeczy wygodne a także takie, których w razie zabrudzenia nie będzie nam szkoda.
 
Poruszanie się po budowie wymagać też będzie nałożenia kasku i kamizelki. Należy stosować się do wskazówek i zaleceń osoby, z którą zwiedza się budowę. Jest to wymóg konieczny dla zachowania bezpieczeństwa!  
 

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszymi doradcami, bezpłatnie pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę i doprowadzić do finalizacji.
Zadzwoń i umów się na spotkanie!

 • Dębowy Park 2.0

  Biuro Sprzedaży 

  ul. Handlowa 3, 35-103 Rzeszów

  Godziny pracy biura:

  poniedziałek - piątek  9:00 - 17:00

 • Zadzwoń i zapytaj: 

  tel. 725 111 100
  tel. 725 000 200 
  tel. 725 111 000

 • Napisz

  kontakt@debowypark.eu

Formularz kontaktowy